X
تبلیغات
زولا
دانلود میزبانی رایگان گوگل درایو از صفحات وب - بنویس

محمد رضا حقیری

گوگل روز سه شنبه اعلام کرد که از این پس به توسعه دهندگان وب اجازه میدهد صفحات وب خود را با میزبانی در گوگل درایو به اشتراک بگذارند. تمام کاری که باید انجام دهیم ذخیره فایل های HTML، CSS و Javascript در گوگل درایو و سپس اشتراک گذاری فایل HTML اصلی وب سایت است.


در واقع گوگل با قراردادن دستورالعمل میزبانی پروژه های وب، در حال آزمایش طرحی بزرگ تر است که شاید فرایند میزبانی وب را در آینده تغییر دهد.


تمام کاری که باید انجام دهید این است: 

۱. یک پوشه جدید در گوگل درایو خود بسازید و آن را به صورت Public on the web به اشتراک بگذارید. 
۲. فایل های HTML و CSS و Javascript در این پوشه آپلود کنید. 
۳. با باز کردن فایل HTML بر روی Preview کلیک کنید. 
۴. آدرس صفحه Preview که شبیه به www.googledrive.com/host است را کپی کنید و در اختیار کسانی که می خواهید صفحه شما را ببینند، بگذارید.


این امکان کوچک گوگل قطعا یک خوش آمد گویی برای توسعه دهندگان وب محسوب می شود. برای مثال اگر شما در حال طراحی و توسعه یک وب سایت هستید و می خواهید یک پیش نمایش به مشتری نشان دهید استفاده از گوگل درایو می تواند گزینه مناسبی باشد.


با همه جذابیت هایی که گوگل درایو برای توسعه دهندگان وب بوجود آورده، اما فعلا نمی توان به آن به عنوان یک سرویس میزبانی جدی نگاه کرد. اما برای استفاده موقت و حتی کار گروهی بر روی یک پروژه گزینه ای مناسب محسوب می شود. نظر شما در این مورد چیست؟ چه کاربردهای دیگری برای آن پیشنهاد می کنید؟

دیدگاه (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.