دانلود تولد pixi.js یک موتور رندر سازی دو بعدی - بنویس

رضا باقرزاده

یک کتابخانه جاوااسکریپت جدید برای رسم گرافیک های ۲ بعدی: با pixi.js آشنا شوید. این کتابخانه ای سبک و سریع است که وعده می دهد ساختن بازی های ۲ بعدی بر اساس HTML5 را راحت تر کند. 

سازندگان آن ادعا می کنند که حالا هر کسی می تواند بدون آشنایی با WebGl از قدرت شتابدهنده سخت افزاری کامپیوتر و موبایل استفاده کند. 

pixi.js بر اساس تفکر «یک بار بساز همه جا استفاده کن» ساخته شده و سازندگان معتقد اند که HTML5 نقش مهمی برای رسیدن به این تفکر بازی می کند. 

حاصل کار شما قرار است به خوبی روی مرورگر کامپیوتر کار کند و علاوه بر آن به راحتی روی مرورگرهای موبایل و تبلت هم رندر می شود. آن هم با سرعت زیاد. البته باید توجه کنید که این یک موتور برای بازی نیست و یک موتور رندر سازی ۲ بعدی است. بنابراین فقط برای ساخت بازی ها نیست و می توان از آن در طیف وسیعی از کارها استفاده کرد و یک جایگزین خوب برای فلش به حساب می آید.


سورس کد pixi.js طی دو هفته آینده در گیت هاب منتشر خواهد شد و سازندگان هم اکنون مشغول نوشتن داکیومنت ها و راهنماهای استفاده هستند. اما تا آن زمان می توانید این بازی نمونه را ببینید که بر اساس این کتابخانه کار می کند و در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر صفحه معرفی را ببینید.

دیدگاه (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.