دانلود چرا همه باید برنامه نویسی یاد بگیرند؟ - بنویس

رضا باقرزاده

شما که هم اکنون مشغول خواندن نردبان هستید، حتما سواد خواندن و نوشتن دارید. اما مفهوم سواد به سرعت در حال تغییر است و شاید تا چند وقت دیگر به کسی که برنامه نویسی بلد نباشد، لقب «بی سواد» بدهند. 

کامپیوتر در تمام جوانب زندگی ما رسوخ کرده و حالا در هر کاری که فعالیت کنید نیاز به دانستن کامپیوتر و برنامه نویسی احساس می شود. چند هفته پیش در برخط از بهترین شغل های جهان در سال ۲۰۱۳ گفتیم که در راس آنها توسعه دهندگان نرم افزار قرار داشتند. حالا نمودار بالا به شما نشان می دهد که چه بازار کار فوق العاده ای برای این شغل وجود دارد. 

این نمودار نشان می دهد که تا سال ۲۰۲۰ فقط در آمریکا ۱.۴ میلیون شغل برای متخصصان کامپیوتر و برنامه نویسان وجود دارد. در حالی که فارغ التحصیلان این رشته حدود ۴۰۰ هزار نفر هستند. یک بازار بزرگ ۵۰۰ میلیارد دلاری. در حالی که یک میلیون کمبود نیروی کار در آن وجود خواهد داشت.


اما سایت Code.org را می شناسید؟ این سایتی است که چند هفته پیش توسط دو برادر ایرانی به نام علی و هادی پرتوی راه اندازی شده که از کارآفرینان شناخته شده در آمریکا به حساب می آیند. آنها این سایت را با این هدف ایجاد کرده اند که برنامه نویسی را به آسانی به همه یاد بدهند. تا هم افراد بیشتری به جمع باسواد ها بپیوندند و هم کمبودهای بازار کار سریع تر برطرف شود. آنها می گویند که درصد کمی از مدارس به دانش آموزان برنامه نویسی را یاد می دهند و برنامه نویسی باید در همه مدارس آموزش داده شود. 

حالا سایت Code.org برای تاکید روی اهمیت یادگیری برنامه نویسی، یک ویدیو کوتاه درست کرده که در آن مشهور ترین برنامه نویسان جهان از اهمیت یادگیری کد نویسی می گویند. 

در این ویدیو بیل گیتس و مارک زاکر را می بینید که در این مورد صحبت می کنند و در کنار آن حتی will.i.am خواننده مشهور گروه Black Eyed Peas را می بینید که می گوید مشغول یادگیری برنامه نویسی است! بنابراین چرا شما از همین امروز یادگیری برنامه نویسی را شروع نکنید؟ 

دیدگاه (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.